Postcup 3.afd. Ålborg

Den 20 juni 2010

Vinder af Postcup 3.afd. Ålborg :

1. Mangler Martin Pedersen (Footon Servetto) 04.10,47.
2. Daniel Holm Foder (Team Concordia Forsikring) 04.10,47.
3. René Jørgensen (Team Designa Køkken - Blue Water) s.t.
4. Rasmus Guldhammer (Team Columbia - HTC) 04.11,05.
5. Michael Tronborg (Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning) s.t.
6. Andreas Frisch (Team EnergiFyn) 04.11,30.
7. Jacob Nielsen (Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning) s.t.
8. Nikola Aistrup (Team Concordia Forsikring) 04.12,56.
9. Christian Moberg Jørgensen (Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning) s.t.
10. Marc Hester (Sorø BC) s.t.
11. Christian Ranneries (Team EnergiFyn) s.t.
12. Kasper Jebjerg (Team Designa Køkken - Blue Water) s.t.
13. Michael Reihs (Team Designa Køkken - Blue Water) s.t.
14. Nicki Østergaard-Nielsen (Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning) s.t.
15. Michael Ellermann Jæger (Team ABC) s.t.
16. Jesper Odgaard Nielsen (Team Stenca Trading /M1) s.t.
17. Stig Hemmingsen (Team Designbrokers - Elite) s.t.
18. Jacob Kollerup (Team Designa Køkken - Blue Water) s.t.
19. Kristian Haugaard Jensen (Team EnergiFyn) s.t.
20. Stian Remme (Team Joker Bianchi) s.t.

Stillingen i Post Cup efter tre afdelinger:

1. Christian Moberg Jørgensen (Team Glud & Marstrand / LRØ Råd) 40 p.
2. Michael Tronborg (Team Glud & Marstrand / LRØ Råd) 32 p.
3. Michael Ellermann Jæger (Team ABC) 31 p.
4. Jacob Nielsen (Glud & Marstrand / LRØ Råd) 29 p.
4. René Jørgensen (Team Designa Køkken - Blue Wate) 29 p.
6. Andreas Frisch (Team EnergiFyn) 28 p.
6. Kasper Jebjerg (Team Designa Køkken - Blue Wate) 28 p.
8. Nikola Aistrup (Team Concordia Forsikring) 27 p.
9. Michael Reihs (Team Designa Køkken - Blue Wate) 25 p.
10. Jacob Kollerup (Team Designa Køkken - Blue Water) 21 p.
11. Mads Christensen (Glud & Marstrand / LRØ Råd) 20 p.
11. Michael Berling (Glud & Marstrand / LRØ Råd) 20 p.
11. Martin Pedersen (Footon Servetto) 20 p.
14. Kaspar Schjønnemann (Team Concordia Forsikring) 19 p.
14. Daniel Holm Foder (Team Concordia Forsikring) 19 p.
16. Alex Rasmussen (Team Saxo Bank) 18 p.
17. Kristian Sobota (Team Concordia Forsikring) 17 p.
17. Marc Hester (Sorø BC) 17 p.
17. Thomas Guldhammer (Team Columbia - HTC) 17 p.
20. Morten Voss Christiansen (Team Designa Køkken - Blue Water) 16 p.
21. Jacob Gye Madsen (Team Stenca Trading /M1) 15 p.
22. Nicolaj Foulum Olesen (Team Concordia Forsikring) 14 p.
22. Martin Mortensen (Vacansoleil Pro Cycling) 14 p.
24. Jesper Hansen (Odder CK) 13 p.
25. Christopher Juul-Jensen (Glud & Marstrand / LRØ Råd) 11 p.
26. Sergey Fisanovs (Team Designa Køkken - Blue Wate) 10 p.
26. Christian Ranneris (Team EnergiFyn) 10 p.
28. Michael Smith Larsen (Team Stenca Trading /M1) 9 p.
28. Thomas Guldhammer (Team EnergiFyn) 9 p.
28. Jakob Bering (Team EnergiFyn) 9 p.
28. Pelle Niklas Christensen Clapp (Team Stenca Trading /M1) 9 p.
32. Nicki Østergaard-Nielsen (Glud & Marstrand / LRØ Råd) 7 p.
33. Daniel Vestergård Andersen (Team Stenca Trading/M1) 6 p.
34. Jesper Odgaard Nielsen (Team Stenca Trading /M1) 5 p.
35. Stig Hemmingsen (Team Designbrokers - Elite) 4 p.
36. Nicolai Steensen (Team Concordia Forsikring) 3 p.
36. Søren Pugdahl Pedersen (Team EnergiFyn) 3 p.
38 Kasper Malmkjær (Team EnergiFyn) 2 p.
38 Kristian Haugaard Jensen (Team EnergiFyn) 2 p.
40. Niki Byrgesen (Team Designa Køkken - Blue Water) 1 p.
40. Stian Remme (Team Joker Bianchi) 1 p.